Bölge Seçiniz
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Pansiyon
Fiyat
Sıralama
Yetişkin
1. Çocuk
2. Çocuk
Sıkça Sorulan Sorular

 

Nasıl Rezervasyon Yaptırabilirim?

S- İnternet sitenizden kendime uygun bir oteli beğendim ne yapmalıyım ?

C 1- İnternet sitemizden tatilinizi planlamak için deneyimli ve müşteri odaklı temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.müşteri temsilcilerimiz ile telefonla, Messenger aracılığı  veya müşteri temsilcilerimizin size dönüş yapmaları için ön rezervasyon formunu doldurarak, yada ofisimizde sizi misafir ederek  yüz yüze tatil programınızı yapabiliriz.

C 2- İnternet Sitemizde beğendiğiniz otel ile ilgili hesaplama yaptırdıktan sonra Hemen Satın Al butonunu tıkladığınız takdirde sitemiz içinde Güvenli Online Alışveriş alanına otomatik olarak geçiş yapar ve rezervasyonunuzu kendi başınıza güvenli olarak bitirebilirsiniz. Güvenli Online Alışveriş bilgilendirmesi ve SSL Güvenlik Sertifikamızı incelemek için tıklayın.

S- Müşteri temsilciniz ile görüşmemiz esnasında benden ne tür  istekler de bulunulacak ?

C- Konaklamak istediğiniz tarih aralığı, ödemenin nasıl yapılacağı  (havale, eft, kredi kartı, tatil çeki), konaklayacak kişilerin bilgilerini vermeniz yeterli olacaktır. Otel belirleyemediyseniz deneyimli müşteri temsilcilerimizin yönlendirmesi için irtibata geçerek bölge, otel kategorisi, konsepti ve gerekli ise ayırdığınız tatil bütçenizi belirtmeniz yetecektir. Müşteri temsilcimizin hazırlayıp size göndereceği, iki tarafında güvenliğinin sağlanması için gerekli sözleşmenin tarafınızdan imzalanıp gönderilmesi ile rezervasyonunuz tamamlanacaktır.

 

 

 

Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

 

İnternetten, Bankadan yada ATM'den Havale/EFT ile Ödeme: Banka hesap numaralarımıza havale veya eft yolu ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Ödeme: Müşteri temsilciniz tarafından size gönderilen sözleşmenizde yer alan mail order formu ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ofiste Ödeme: Ofisimizi ziyaret ederek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenli Online Alışveriş: İnternet Sitemizde beğendiğiniz otel ile ilgili hesaplama yaptırdıktan sonra Hemen Satın Al butonunu tıkladığınız takdirde sitemiz içinde Güvenli Online Alışveriş alanına otomatik olarak geçiş yapar ve rezervasyonunuzu kendi başınıza güvenli olarak bitirebilirsiniz. Güvenli Online Alışveriş bilgilendirmesi ve SSL Güvenlik Sertifikamızı incelemek için tıklayın.

 

 

 

Otel Giriş ve Çıkış Saatleri Nelerdir?

 

Otellere giriş (check-in) saati 14:00, çıkış (check-out) saati 12:00'dir.

 

 

 

Otele Giriş Yaparken Resepsiyonda Rezervasyonumun Görünmemesi Durumunda Ne Yapmalıyım?

 

Rezervasyonunuzu sitemiz üzerinden yaparak işleminizi sonuçlandırdıysanız, otele giriş yaparken konaklama belgenizi göstermeniz gerekmektedir. Otel resepsiyonunda sizin bilgilerinizi içeren bir rezervasyon talep formu olacaktır. Resepsiyon görevlilerinden rezervasyonunuza ait konfirmasyon numarasını belirterek yeniden kontrol etmelerini isteyin. Eğer rezervasyonunuz halâ görünmüyorsa lütfen otel ile karşılıklı herhangi bir işlem yapmayarak, 0 212 221 1 221 numaralı telefon hattımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşınız. Size en kısa sürede yardımcı olarak, rezervasyonunuzla ilgili sorunu çözeceklerdir.

 

 

 Otele Giriş Yaptıktan Sonra Konaklama Süremi Uzatabilir miyim?

 

Konaklama sürenizi uzatmak istiyorsanız, çıkış tarihinizden en az iki gün önce bize bildirmeniz gerekmektedir. Uzatma talebinizi  +90(212) 221 1 221 numaralı telefonumuzdan müşteri temsilcinize bildirdiğiniz takdirde oteldeki yer müsaitliğine göre talebiniz değerlendirilecektir.

 

 

Rezervasyon Değişikliğinde veya İptalinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 

Otele giriş tarihinize 15 gün kalana kadar iptal-değişiklik talep etmeniz durumunda işlem ücretiniz tahsil edilerek paranız ödeme şeklinize göre iade edilir. 15 günden az bir süre kala ise ödemiş olduğunuz tutarın %35 kesinti yapılarak iptal işleminiz gerçekleştirilir ve iadeniz yapılır. Rezervasyonunuzu kendinizin ya da birinci dereceden akrabalarınız geçerli sebepleri ( hastalık, kaza, ölüm vb) resmi bir raporla belgelendirildiği sürece iptali veya değişikliği kesintisiz yapılacaktır. İptal-değişiklik işlemlerinizin geçerli olabilmesi için yazılı ve imzalı dilekçenizin bulunması zorunludur. Kesintiler ve iade işlemleri müşteri temsilcileriniz tarafından size gönderilen sözleşmelerinizde detaylı bir biçimde yer almaktadır. İptal ve değişiklik işlemleriniz için deneyimli temsilcilerimiz her zaman her türlü sorun ve sorunuzu çözümleyeceklerdir.

 

 

 

Sitenizde Bulunan Otel Değerlendirmeleri Neye Göre Yapılmaktadır ?

 

Sitemizde bulunan tesis değerlendirmeleri ve yorumları tamamen misafirlerimiz tarafından yapılmaktadır. Tatiliniz sonrası müşteri temsilcilerimiz sizleri arayarak değerlendirmelerinizi telefonda birebir alırlar ve sizin puanlamalarınızı sistemimize işleyerek gerçekçi ve güvenilir bir değerlendirme puanlaması oluştururlar.

 

 

Değişiklik ya da İptal Dilekçemde Hangi Bilgiler Yer Almalıdır?

 Rezervasyon numaranız ile birlikte otel ismi, giriş-çıkış tarihiniz, irtibat için gerekli olan telefon ve fax numaraları , yapılmasını istediğiniz işlem ve sebebi, tesis hakkında şikayetiniz ile birlikte varsa resmi rapor ya da belgeler yer almalıdır. İmzasız gönderilen dilekçeleriniz işleme alınmamaktadır.

 

 

 

 

Sitenizde Tesisler Hakkında Verilen Bilgiler Ne Kadar Doğrudur?

 

Sitemizde yer alan tesis bilgileri tamamen otellerin bize göndermiş olduğu otel tanıtım formuna göre düzenlenip hazırlanmaktadır. Bilgiler tarafımıza yazılı olarak bildirilir ve herhangi bir değişiklikte yine otellerin bize gönderdiği formlar ile birlikte sürekli güncellenmektedir.

 

 

 

Faturam Bana Ne Zaman ve Nasıl Ulaşır?

Faturanız otelinizden çıkış günü itibari ile 20 gün içerisinde elinize ulaşacaktır. Rezervasyonunuz yapılırken verecek olduğunuz fatura adresine kesilip, yine vermiş olduğunuz adresinize gönderilecektir.

 

 

 

 

Gruplara Özel Ve Şirketlere Özel İndirim Var mı?

 

Sitemizden Yapacağınız Her Alışverişte;

   5 Oda ve Üzeri:%2 indirim

   10 Oda ve Üzeri:%4 indirim

   15 Oda ve Üzeri:%6 indirim

   20 Oda ve Üzeri:%8 indirim

   25 Oda ve Üzeri:%10 indirim

 

Ayrıca şirketimizle ilgili,bizimle mail yoluyla irtibat kurmanız halinde sizinle daha sonraki çalışmalarda özel indirim yapılacaktıbu indirimler normal indirim+ekstra indirim olarak uygulanacaktır.

 

 

 

 

Balayı ve Evlilik Yıl Dönümüne Özel İndirimlerinden Nasıl Yararlanabilirim ?

 

Balayı ve Evlilik yıldönümüne ekstra özel indirimlerden yararlanabilmek için aşağıdaki koşullarda olmanız gerekmektedir.

 

BALAYI PROGRAMLARI KULLANIM ŞARTLARI  

1. Balayı indirimleri misafirlerimizin maksimum 1 ay içerinde evlenmiş olması gerekmektedir.

2. Balayı misafirlerimiz rezervasyonlarını belirtilen süre içinde yapmalıdır

3. Liste fiyatlarından balayı indirimlerimiz yapılmış olup bu fiyatlar nakit veya havale yolu ile yapılacak olan ödemelerde geçerlidir. Taksitlendirme şartları konusunda müşteri temsilcilerimizden bilgi alınması gerekmektedir.

4. Misafir tarafından bildirilen rezervasyon bilgilerinin yanlış olmasından doğacak rezervasyon iptallerinden veya fiyat farkından acentemiz sorumlu değildir.

5. Misafirlerimiz otele giriş yaparken mutlaka yanlarında evlilik cüzdanı ve kimliklerini bulundurmak zorundadır.

 

EVLİLİK YILDÖNÜMÜ PROGRAMLARI KULLANIM ŞARTLARI

1. Evlilik yıldönümü indirimleri misafirlerimizin maksimum evlilik tarihlerinden itibaren 15 gün öncesine veya 15 gün sonrasına kadar yapılan rezervasyonlarda ve çocuksuz olarak konaklamalarda geçerlidir.

2. Çiftlerimiz rezervasyonlarını belirtilen süre içinde yapmalıdır

3. Liste fiyatlarından evlilik yıldönümü indirimlerimiz yapılmış olup bu fiyatlar nakit veya havale yolu ile yapılacak olan ödemelerde geçerlidir. Taksitlendirme şartları konusunda müşteri temsilcilerimizden bilgi alınması gerekmektedir.

4. Misafir tarafından bildirilen rezervasyon bilgilerinin yanlış olmasından doğacak rezervasyon iptallerinden veya fiyat farkından acentemiz sorumlu değildir.

5. Misafirlerimiz otele giriş yaparken mutlaka yanlarında evlilik cüzdanı ve kimliklerini bulundurmak zorundadır.

 

     Yukarıda şartları belirtilen indirimler başka bir indirim kampanyası ile birleştirilemez veya beraber kullanılamaz. Örneğin erken rezervasyon indirimleri döneminde hem erken rezervasyon indirimi hem de balayı indirimi beraber kullanılamamaktadır.

 

 

 

Otele Nasıl Ulaşabilirim?

Uygun fiyatlı ve promosyonlu uçak bileti, otobüs bileti, otel transferleri gibi hizmetlerimiz hakkında detaylı ve güncel bilgileri edinmek için 0212 221 1 221 numaralı çağrı merkezimizden şuan da Uzman Satış Temsilcilerimiz ile irtibata geçebilir, tüm ulaşım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Kütahya Çizelgesi

TURİZM TÜKETİCİLERİ TALEPLERİNİ DEĞERLENDİRME AMAÇLI KÜTAHYA ÇİZELGESİ

1.BÖLÜM 

BAŞLANGIÇ 

AMACI VE NİTELİĞİ

1. TÜRSAB Turizm Tüketicileri Talepleri Değerlendirme Çizelgesi (Çizelge), seyahat acentalarının paket turlarında tüketicilere taahhüt edilen ya da olması gereken hizmetlerin aksaması ya da eksik yerine getirilmesi hallerinde tüketicilerin bedel iade taleplerinin değerlendirilmesinde yararlanılacak bir kaynak niteliğindedir.

1.1. Çizelge, ulaşım, konaklama, şehir ya da çevre turu, ağırlama, refakat, karşılama ve rent-a car hizmetlerinden en az ikisini içeren seyahat acentası ürününün tek bir fiyat altında tüketiciye pazarlandığı ve bu özellikleri nedeniyle "paket tur" olarak anılan hizmetler için kullanılacaktır.

1.2. Paket tur olarak adlandırılmayan seyahat acentası hizmetleri veya konaklama ya da eğlence gibi turizm ürünlerinin üreticileri tarafından bağımsız olarak tüketiciye sunulduğu hallerde Çizelge, kıyasen uygulanabilir. Ancak, bu gibi hallerde sorunun çözümünde Çizelge'ye göre sonuç alındığı ileri sürülemez.

1.3. Paket tura katılma amacı gezmek ve dinlence olabileceği gibi, ticari, sağlık, sportif ya da kültürel bir nedene dayalı da olabilir. Bu haller, çizelgenin uygulanmasını engellemez.

UYGULAMA ALANI SINIRLARI

2. Çizelge, gerçekleşmiş seyahatlere ilişkin olarak tüketicinin satın aldığı seyahat paketine bağlı hizmetlerin değerlendirilmesinde uygulanır.

2.1. Gerçekleşmeyen, katılınmayan ya da iptal edilen turlara ilişkin taleplerde Çizelge kullanılamaz. Bu gibi hallerde tazminat hukuku hükümleri uygulanır.

2.2. 24 saati geçmeyen turlarda Çizelge hükümleri uygulanmaz.

2.3. Tüketici tarafından turun satın alınma amacına yönelik ürünün esas özelliğini değiştirmeyen veya bu çizelgeye göre eksiklik miktarı %50 nin altında olan eksiklik iddiasına dayalı olarak yarıda bırakılmış turlar için bu Çizelge hükümleri uygulanmaz.

ÇİZELGENİN TARAFLARI 

3. Çizelge, taraflardan ürün sunucusunun ve satıcısının seyahat acentası, diğer tarafın ürünü satın alan ve tura katılan (tüketici ) olduğu olaylara ilişkin taleplerin değerlendirilmesinde uygulanır.

3.1. Turun başkası adına satın alınması, turu satın alan kişi ile tura katılan kişinin farklılığı halinde, tüketici sıfatı tura katılan kişiye aittir.

3.2. Tura katılan kişi, reşit ve mümeyyiz değilse, bu kişi adına veli ya da vasisi başvuru hakkını kullanabilir.

UYGULAYACAK ORGAN

4. Tüketici taleplerinin doğrudan seyahat acentasına ya da TÜRSAB'a, ya da başka makama iletilmiş olması talebin değerlendirilmesinde Çizelge hükümlerinin uygulanmasını etkilemez.

4.1. TÜRSAB Tahkim Kurulu ya da Tüketici Komisyonları, kendilerine iletilen tüketici taleplerini değerlendirmede bu Çizelge hükümlerini esas alır.

4.2. Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri ya da Tüketici Mahkemeleri'nin tüketici taleplerini değerlendirmede bu Çizelge, sektörel örf ve adeti somutlaştıran nitelikte olması nedeniyle başvurulacak kaynaktır.

ÇİZELGE VE TAZMİNAT DAVALARI

5. Tüketicinin seyahatin gerçekleşmemesi, seyahatin tamamının amacı açısından gereksiz hale gelmesi veya esaslı unsurlarından yoksun olması nedeniyle tüketicinin seyahatten vazgeçmesi, seyahatin ürün sahibi tarafından iptal edilmesi durumlarına ilişkin maddi ve manevi tazminat taleplerinde bu çizelge hükümleri uygulanamaz.

KANITLAMA YÖNTEMİ 

6. Eksiklik iddiası tüketiciye reklam, broşür ve diğer tanıtım araçları ile ve sözleşme ile taahhüt edilen unsurların veya mevzuat ve yaygın örf gereği olması gerekli unsurların eksik olması durumunda değerlendirmeye alınır.

6.1. Eksiklik iddiasına konu unsur, mevzuat ve yaygın örf gereği olması gereken bir unsur değilse bu unsurun tüketiciye taahhüt edildiği yazılı veya basılı belge ile kanıtlanmak zorundadır.

6.2. Eksiklik iddiası fotoğraf gibi belgeler ve/veya tüketiciler dışında bir ilgilinin de imzası ile düzenlenmiş tutanak ile kanıtlanır.

TALEP HAKKI SAHİPLERİ 

7. Eksiklik iddiası bu eksiklikten dolayı alıp kullanacağı hizmetleri alamayan kişilerce ileri sürülebilir.

İKAME İNDİRİMİ 

8. Eksiklik iddiasına konu unsur, tüketiciye ayrı bir külfet ve zahmet getirmeden ürün sahibi tarafından başka işletmeden alınarak tüketiciye sunulmuşsa iade toplamı % 50 azaltılır.

KAVRAMLAR

9. Çizelgede yer alan kavramlar aşağıdaki hususları ifade eder :

9.1. Çizelge:TÜRSAB Tüketici Taleplerini Değerlendirme Çizelgesi'ni,

9.2. Paket: Tüketiciye sunulan Seyahat acentalığı hizmetlerinden herhangi ikisi veya daha fazlasının tek bir fiyat altında bulunmasını veya ayrı fiyat içerseler dahi birlikte satılan ve ayrılamayan seyahat acentası hizmetlerinin oluşturduğu ürünü

9.3. Tur:Seyahat acentasının kalkış ve varış noktaları içeren programlı organize faaliyetlerini

9.4. Seyahat Acentası:1618 s. Kanuna uygun olarak kurulmuş işletmeyi,

9.5. Tüketici:4077 s. Kanuna göre tanımlanan tüketiciyi,

9.6. TÜRSAB:Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'ni,

9.7. TÜRSAB Tahkim Kurulu:TÜRSAB Iç Tüzüğü uyarınca oluşturulmuş ve HUMK hükümlerine uygun yargılama görevini yerine getiren kurulları,

9.8. Rehber:Turizm Bakanlığı mevzuatında Profesyonel Turist Rehberi olarak tanımlanan ve Profesyonel Turist Rehberi Kokartı sahibi kişileri,

9.9. Tur Lideri:Seyahat acentası adına tura katılanlarla birlikte hareket eden ve turu yönlendiren seyahat acentası görevlisini

2.BÖLÜM 

DEĞERLENDİRME VE UYGULAMA ESASLARI 

EKSİKLİK VE AYIBI İHBAR 

10. Eksiklik ya da ayıp iddiasının seyahat sırasında seyahat acentası veya tesis görevlisine bildirilip eksiklik ya da ayıbın giderilmesinin talep edilmemesi halinde iade miktarı %25 azaltılır.

TAKDİR YETKİSİ 

11. İade talebini inceleyen yetkili karar merciinin toplam iade oranını %25 arttırma yetkisi vardır.

HESAPLAMA YÖNTEMİ 

12. İade oranını belirlemede yüzde hesabı, pakette yer alan ulaşıma ilişkin eksikliklerde ulaşım bedelinden, ulaşım dışındaki eksikliklerde ulaşım bedeli dışında kalan bedel üzerinden yapılır.

12.1. Ulaşımdaki gecikmeden kaynaklanan iade taleplerinde hesaplama tüm paket fiyatı üzerinden yapılır.

12.2. Yurtdışı veya yurtiçi turlarda paket fiyat içinde ulaşım bedelinin tespiti mümkün değilse, paket fiyatın %30'u ulaşım bedeli olarak hesaplanır.

12.3. Ulaşımın veya diğer hizmetlerin ayrı bedel olarak sunulduğu paketlerde her hizmete ilişkin eksiklik o hizmetin bedeli üzerinden hesaplanır.

12.4. Birbirine bağlı hizmetlerden oluşan pakete ilişkin her hizmet için ayrı olarak hesaplanan eksiklikler toplanır.

12.5. Toplam iade miktarı paket bedelini aşamaz.

ÖZEL DURUMLARIN ETKİSİ 

13. İade oranları hesaplamada herkes ve her olay için aynıdır. Özel durumlar bu çizelgede bulunan esaslar çerçevesinde sonuca yansıtılır.

13.1. Tüketicinin taşıt tutması, klimaya hassasiyet, antreman zorunluluğu, gibi kendi kişisel özellikleri konusunda seyahat acentasını rezervasyon sırasında uyardığı ve bu özelliklerin seyahat acentasınca bilindiği ve tüketiciye seyahatin buna karşın tekeffül edildiği halde tekeffül edilen hususlardaki eksikliklerde tüketicinin turu haklı sebeple yarıda bırakma hakkı olduğu gibi, çizelge hesabı % 50 arttırılır.

13.2. Konaklama ve diğer hizmetlerin bölündüğü (Anadolu turu, Kuzey Avrupa turu gibi) ve eksikliklerin hizmetlerin bir kısmında oluşması ve bu eksikliğin toplamda %10 u aşmaması durumunda iade talebi dikkate alınmaz.

13.3. Ulaşımın paket tur süresi içinde en az %30 süreyi kapsaması durumunda ulaşımdaki aksaklık toplam paket bedelinden yapılan hesaplama ile belirlenir.

13.4. Döviz olarak satılan turların iade oranlarında bedel, satışa konu döviz üzerinden hesaplanır.

13.5. Hesaplama bölümünde yer alan eksiklik gruplandırmasına uymayan ve eksikliğin bu gruplandırmaya kıyasen uygulanamadığı eksiklik iddiaları dikkate alınmaz.

TURUN YARIDA BIRAKILMASI

14. Tüketici talebine ilişkin eksiklik ya da ayıp, paket üründen %50 veya daha fazla iade gerektiren miktarda ise tüketici tura katılmamakta veya turu yarıda bırakmakta haklıdır. Turun yarıda bırakılması durumunda tüketici talebi ile tazminat, bu çizelgeye göre hesaplanır ve iade miktarı yüzde 20 arttırılır.

Haklı olarak yarıda bırakılan turlarda dönüş bedeli tüketiciye ayrıca ödenir.

İKAME HİZMET TEKLİFİ 

15. Eksiklik ya da ayıp nedeniyle tüketici turu terketmiş ya da tamamlamış olsa dahi seyahat acentası ücret iadesi yerine ek hizmet veya yeni seyahat veya yeni bir seyahatte uygulanacak indirim önerebilir. Tüketici bunu kabul edip etmemekte serbesttir.

15.1. Seyahat acentasının ek seyahat önerisinin tüketici tarafından kabul edilmesi halinde aynı olaya ilişkin iade veya tazmin taleplerinden vazgeçilmiş kabul edilir.

15.2. Ek seyahat olarak tazmin için tüketiciye sunulacak hizmetler, aynı seyahate katılan diğer tüketicilere sunulan hizmetlerden az olamaz.

15.3. Tüketicinin eksiklik ya da ayıp iddiasına karşı seyahat sırasında ek veya eksik ya da ayıplı hizmet yerine sunulan hizmetlerin veya indirimin tüketici tarafından kabulu halinde tüketici, eksiklik iddiasından feragat etmiş olarak değerlendirilir.

15.4. Ek hizmet veya yeni tur veya yeni bir turda bedel indirimi teklifi, teklifin reddi halinde seyahat acentasını bağlamaz ve onun aleyhine delil niteliği taşımaz.

RÜCU İLİŞKİLERİ 

16. Eksiklik iddiasını ileri süren tüketici eksiklik kimden kaynaklanırsa kaynaklansın ürünü satın aldığı veya turu düzenleyen seyahat acentasına veya doğrudan ayıplı hizmeti sunan işletmeye başvurabilir.

16.1. Tüketiciye karşı eksiklik karşılığı eksiklik ya da ayıbı tazmin eden seyahat acentası bu eksikliğin kaynaklandığı ulaştırma işletmesi, konaklama tesisi veya diğer işletmelere bu zararını rücu eder.

16.2. Hizmetlerin mevzuat gereği olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle oluşan tüketici talepleri için yapılan ödemelerin nihai sorumlusu eksik hizmeti üreten işletmedir. Ancak, üretici işletme bu eksiklikten zamanında paket ürünü oluşturan seyahat acentasını haberdar etmiş ise sorumluluk seyahat acentasınındır.

16.3. Taahhüt edilen hizmet özellikleri taahhüt etmeyen işletmeyi bağlamaz.

3.BÖLÜM 

HESAP CETVELİ 

KONAKLAMA HİZMETLERİ 

17. Konaklama hizmetlerinde aşağıdaki eksiklikler ve ayıplar karşılığında belirtilen indirim oranları uygulanır.

17.1. Sözleşmeye konu konaklama tesisinden farklı bir yerde konaklama;

yürüyüş mesafesindeki uzaklık için %10, 10 KM aşan uzaklık için %25

17.2. Konaklama tesisinin seyahat amacına ilişkin merkezlere (kumsal, çarşı gibi) belirtilenden farklı uzaklıkta olması;

17.2.1. yürüyüş mesafesindeki uzaklık için %5,

17.2.2. 5 KM yi aşan uzaklık için %15

17.3. Aynı konaklama tesisinde ancak tüketiciye sözleşmede belirtilen oda tipinden farklı bir oda tipi sunulması;

17.3.1. Kat değişikliği %5

17.3.2. Otel odası yerine apart vb.% 10

17.4. Oda-yatak özelliğinin sözleşmede belirtilenden farklı olması ;

17.4.1. Tek kişi konaklama yerine iki kişi konaklama tek kişi farkı (ssp)+ %20,

17.4.2. Tek kişi konaklama yerine 3 kişi konaklama tek kişi farkı (ssp)+ %25,

17.4.3. Çift kişi konaklama yerine 3 kişi konaklama %25,

17.5. Aynı aileden veya birlikte rezervasyon yaptığı kişiler dışında aynı odada birlikte konaklama durumunda iade oranlarına %5 daha eklenir.

17.6. Bir gecelik oda-yatak özelliğinin farklı olması durumunda konaklama indirimi gün sayısına bölünerek hesaplanır.

17.7. Odaların teknik ve tefriş özelliklerinin zorunlu unsurlara veya sözleşmede belirtilen niteliklere aykırı olması;

17.7.1. Banyo ve WC olmaması veya kullanılamaz durumda olması %25,

17.7.2. Manzara veya balkon olmaması(sözleşmede belirtilmişse) %10,

17.7.3. Isıtma veya soğutma sisteminin olmaması, çalışmaması veya ihtiyacı karşılamaması kış veya yaz aylarında %20, bu sistemlere gerek duyulmayan zamanlarda %10,(normal oda sıcaklığı ~20-23 o)

17.7.4. Sıcak suyun ihtiyacı karşılayacak miktar ve basınçta olmaması (~25o) %25,

17.7.5. Radyo ve TV bulunmaması %10,

17.7.6. Kirli bakımsız olması ve hauskeepıng hizmeti olmaması %10,

17.8. Konaklama tesisinin ortak alan ve özelliklerinde eksiklik olması;

17.8.1. Isıtma ve soğutma sistemlerinin olmaması veya çalışmaması yaz veya kış aylarında %10

17.8.2. Isıtma ve soğutmaya gerek duyulmayan zamanlarda sistemin olmaması %5

17.8.3. Asansör bulunmaması veya çalışmaması durumunda zemin +3 kattan fazla tesislerde %10,

17.8.4. Temizlik hizmetlerinin olmaması %20,

17.8.5. Havlu ve çarşaf değişimi olmaması (3 günden fazla konaklama için) %10,

17.8.6. Ek hizmetlerin olmaması (masaj, kuaför gibi) durumunda her ek hizmet için %2, azami %10

17.8.7. Tesislerde eksiklik (sauna,tenis kortu, spor salonu, golf, Yelken, sörf, dalış okulu ve malzemesi olmaması gibi) durumunda her tesis için %5, azami %10,

17.8.8. Açık Yüzme havuzunun olmaması veya kullanıma kapalı olması (yaz ayları için) %20,

17.8.9. Kapalı yüzme havuzunun olmaması veya kullanıma kapalı olması(kış ayları için) %25,

17.8.10. Çocuk bakım yeri ve olanağının olmaması %10,

17.8.11. Plaj veya kar kayağı teknik olanaklarının olmaması mevsiminde %25,

17.8.12. Kar kayağı olanaklarının yetersiz olması %15,

17.8.13. Terapi ve termal hizmetlerinin olmaması %20,

YEMEK VE EĞLENCE 

18. Yemek ve eğlence hizmetlerine ilişkin eksikliklerde aşağıdaki iade oranları uygulanır:

18.1. Eğlence yeri ve olanağının olmaması (disko, gece klubü, animasyon) her eksiklik için %5, azami %10,

18.2. Restoran bulunmaması (Apartlarda )%15,

18.3. Restoran bulunmaması (otel, motel ve tatil köyünde) %30,

18.4. Market bulunmaması (apartlarda) % 15,

18.5. Yemeklerin 3 çeşitten az olması (oda-kahvaltı, yarım ve tam pansiyon için) %5

ÇEVRE ÖZELLİKLERİ

19. Tesislerin çevresel özelliklerine göre oluşan eksikliklerde aşağıdaki iade oranları uygulanır:

19.1. Konaklama tesisi içinde veya 20 m den daha yakında inşaat faaliyeti olması % 10,

19.2. Konaklama tesisi ile müştemilatı veya şehir ve kamu kullanımındaki yerler arasında kullanıma açık yol bulunmaması %15,

19.3. Konaklama tesisinin 50 m yakınında rahatsızlık veren boyutta açık çöp alanı bulunması %5,

19.4. Konaklama tesisi çevresinde sürekli ve şiddetli gürültü kaynağı bulunması %5,

TUR HİZMETLERİ 

20. Tur hizmetlerinde eksiklik durumunda aşağıdaki iade oranları uygulanır:

20.1.A Grubu seyahat acentalarının turlarında Rehberin, C grubu seyahat acentalarının turlarında tur liderinin bulunmaması;

20.1.1. Günlük çevre turlarında %15,

20.1.2. Gecelemeli turlarda %25,

20.1.3. Özel ilgi turlarında %40,

20.2. Tur güzergahının değiştirilmesi nedeniyle ören yerine uğranılmaması veya girilmemesi ören yeri giriş bedeli + %10,

20.3. Seyahat sırasında ulaştırma aracında servis eksikliği %5,

20.4. Taşıma aracı niteliğinin sözleşmeye aykırı olması %20,

20.5. Rehber, tur lideri, sürücü ve servis elemanlarının kötü davranışları %5,

ULAŞIM HİZMETLERİ

21. Ulaşım hizmetlerinde eksiklikler için aşağıdaki iade oranları uygulanır:

21.1. Hareket zamanının 6 saatten fazla ve 8 saate kadar gecikmesi %5,

21.2. Hareket zamanının 8 saatten fazla gecikmesi paket fiyatı/gün hesabıyla 1 günlük bedel tutarı,

21.3. Ulaşım aracında servis eksikliği %5,

21.4. Transfer yapılmaması halinde transfer uzaklığı için taksi ücreti.

 

tatilcity.com © 2013
Bizi Sosyal Ağlarda Takip Edin!
  • Tatil City Facebook
  • Tatil City Twitter
  • Tatil City Google Plus